//////

Categories

Archives

OLEJEK SZAŁWH LEKARSKIEJ

Olejek szałwii lekarskiej otrzymuje się z dochodzącej do 100 cm wysokości krzewinki (Salvia offlcüudis L.), uprawianej w Europie i USA. Z parą wodną destyluje się na ogół całe ziele, rzadziej liście po wysuszeniu. Wydajność olejku ok. 2%.
Właściwości i zastosowania Szałwia lekarska w medycynie ludowej jest znana od dawna, przede wszystkim jako środek antyseptyczny, przeciwzapalny, stosowany w schorzeniach jamy ustnej. W aromaterapii olejek szałwii lekarskiej inajduje zastosowanie również jako antyseptyk, a także przy schorzeniach reumatycznych, bólach i napięciach mięśni oraz jako środek ściągający przy stanach zapalnych i schorzeniach skóry. Ma mniejszy sakres zastosowań od szałwii królewskiej, ale ze względu na niższą :enę może ją zastępować w niektórych mieszankach. Objęty normą: BN-82/8172-01 W zaleceniach IFRA nie ma ograniczeń w stosowaniu tego olejku.
UWAGA: OLEJEK O INTENSYWNYM DZIAŁANIU. NIE STOSOWAĆ BEZ KONSULTACJI ZAROMATERAPEUTĄ. Stosowanie w mieszankach aromaterapeutycznych Do masażu: infekcje bakteryjne, kaszel, bronchit, reumatyzm, irtretyzm, bóle i napięcia mięśniowe.
Do kąpieli: infekcje bakteryjne, kaszel, bronchit, reumatyzm, irtretyzm, bóle i napięcia mięśniowe, schorzenia infekcyjne skóry, rozstępy, zmarszczki. Do kompresów: schorzenia infekcyjne skóry, owrzodzenia, zmarszczki. Do inhalacji (kominki aromaterapeutyczne): infekcje bakteryjne, taszel, bronchit.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Go back to top
error: Content is protected !!